MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Życzenia Olka dla mamy

II miejsce w konkursie

Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach był organizatorem międzyszkolnego konkursu „Wianek Wielkanocny”. Uczeń naszego Ośrodka Mateusz zdobył II miejsce w tym konkursie. Otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy.

Zajęcia muzyczne

Nasz wychowanek  Olek wraz z nauczycielem panem Pawłem przygotowuje się do wyjątkowych życzeń dla swojej mamy – filmu, na którym zagra dla niej „Sto lat”.  Efekt już niedługo 🙂

Najnowsze efekty zajęć politechnicznych

Nasza najnowsza „Piosenka z kwarantanny”

Najnowsze dokonania muzyczne chłopaków z MOW Bielice, opisujące czas przebyty podczas kwarantanny w ośrodku. Zapraszamy do oglądania 🙂

https://studio.youtube.com/video/xwUcSL4mk0s/edit

Videorelacja z konkursu karaoke

Konkurs Karaoke

I Ośrodkowy Turniej Piłki Nożnej

1 maja 2020 odbył się I  Ośrodkowy Turniej Piłki Nożnej.  Poniżej fotorelacja:

Videorelacja z turnieju

Wręczenie nagród za udział w turnieju

Zajęcia artystyczne – graffiti

Uczniowie z naszego mowu podjęli się stworzenia graffiti z napisem „Mow Bielice”.  Przedsięwzięcie powstaje w ramach zajęć artystycznych z projektu „Wykluczenie – nie ma Mow’y”, pod kierunkiem opiekuna  – pana Pawła. Początkowo zajęcia odbywały się w sali komputerowej, gdzie wychowankowie szukali inspiracji i ciekawych pomysłów i Internecie. Następnie powstał projekt  i rozpoczęła się realizacja. W chwili obecnej ukończony jest szkic ołówkiem.

Osiemnastka Mateusza

Niedawno w murach naszego ośrodka odbyła się osiemnastka a jednocześnie pożegnanie naszego wychowanka Mateusza. Wychowanek wraz z opiekunem zorganizowali dla pozostałych chłopaków poczęstunek. Następnie Mateusz otrzymał życzenia urodzinowe i drobne upominki od wychowawców i jeszcze tego samego dnia opuścił nasz ośrodek. Życzymy powodzenia w dorosłym życiu.

Wyniki konkursu „Stop używkom”

„Życie bez uzależnień”

W ramach kampanii profilaktycznej „Życie bez uzależnień” realizowanej w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach wychowankowie naszej placówki wzięli udział w zajęciach pogłębiających ich wiedzę na temat zagrożeń związanych z uzależnieniami. Ponadto zajęcia miały na celu kształtowanie wśród podopiecznych  postaw prozdrowotnych oraz uświadomienie im  odpowiedzialności karnej wynikającej z  posiadania substancji zabronionych. Wychowankowie odgrywali scenki rodzajowe, gdzie uczyli się między innymi jak radzić sobie z presją grupy. Przygotowali i przedstawili krótkie prezentacje dla swoich rówieśników dotyczące różnych substancji psychoaktywnych w tym alkoholu i dopalaczy. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie konkursu wiedzy profilaktycznej. Wychowankowie zmierzyli się z testem liczącym 27 pytań. Z zadaniami najlepiej poradzili sobie: Kamil H. Dawid W. Filip F. Krystian B. Eryk P.  Aleksander B. Robert R.  Oskar S. Przeprowadzenie konkursu możliwe było dzięki wsparciu Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Mogilnie, która ufundowała nagrody dla laureatów.

Nasz ekologiczny ,,mowowski” ogród

« Older posts

© 2020 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑