MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Zbiórka słodyczy dla wychowanków MOW

,,Pomagajac innym , pomagasz sobie ” W tych trudnych czasach , sa ludzie , ktorzy mimo strachu i wielu obaw widza potrzeby innych , a zwlaszcza dzieci . Z inicjatywy proboszcza parafii Wronowy ksiedza Tomasza Zakrzewskiego odbedzie sie zbiorka slodyczy dla wychowankow MOW w Bielicach , ktorzy z dala od swych rodzin czekaja na najpiekniejsze swieta . Slodycze zostana przekazane w czasie wspolnej wigilii , ktora spedza wsrod najblizszych kolegow i wychowawcow. Dziekujemy za wielkie serducho !

Kampania 19 dni przeciwko przemocy

Jak co roku nasz ośrodek brał udział w ogólnopolskiej „Kampanii 19 dni przeciwko przemocy”. Tym razem w ramach kampanii przedstawiliśmy nasz klip „Kochaj mnie” oraz przeprowadziliśmy wewnątrzszkolny konkurs plastyczny.

https://www.facebook.com/439468912880927/posts/1693776230783516/

Jesienne wykopki

Dnia 16 listopada wychowankowie pod opieką p.Romy i p. Doroty udali się na wykopki. Dzięki życzliwości plantatora ziemniaków w Rzeszynku, wychowankowie mogli wyzbierać na polu pozostawione po maszynie do kopania ziemniaki oraz wykopać pozostawione rzędy tzw. radliny. Pracy było dużo, ale udało się nazbierać około pół tony ziemniaków. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wrócili do placówki. Zebrane ziemniaki przydadzą się na pewno na frytki i chipsy na długie jesienno-zimowe wieczory. To był udany wyjazd.

Obchody Dnia Niepodległości

Pomimo epidemii wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach pod czujnym okiem opiekunów już od kilku dni przygotowywali się do obchodów kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na obchody złożyło się wiele działań.

Był to konkurs plastyczny ,,Niepodległa-pamiętamy” zorganizowany przez p. Romę Nowińską, w którym podopieczni zaprezentowali symbole narodowe, wydarzenia i postaci związane z walką o wolność. Na zajęciach kulinarnych wychowankowie wraz z prowadzącą p. Arletą Jóźwiak przygotowali biało-czerwone ciasteczka tzw. ,,narodówki” dla całej społeczności ,,mowowskiej”. Była to promocja nowoczesnego patriotyzmu. Z kolei p. Konrad Szydzik zorganizował lekcję historii ,,Drogi do niepodległości”, podczas której wychowankowie przypomnieli sobie oraz pogłębili wiadomości dotyczące wydarzeń i postaci związanych z odzyskaniem niepodległości. Utrwalili sobie informacje o rozbiorach Polski, o walce o niepodległość, Józefie Piłsudskim oraz o Legionach Polskich. Lekcja ta zakończyła się konkursem wiedzy związanej z tematyką dotyczącą odzyskania niepodległości. Zwieńczeniem tych wszystkich działań było przyłączenie się do ogólnopolskiej akcji ,,Szkoła do hymnu” i wspólne odśpiewanie  czterech zwrotek  ,,Mazurka Dąbrowskiego”. Uczestnicy konkursów otrzymali nagrody ufundowane przez organizatorów.

To był ważny czas przygotowań i  obchodów Narodowego Święta, który pokazał, iż w tym trudnym czasie epidemii  pamiętamy o Ojczyźnie, odnosimy się z szacunkiem do symboli narodowych i jesteśmy wdzięczni bohaterom za heroiczną walkę w obronie niepodległości.

Zajęcia z opiekunem – modelarskie

Żyj bezpiecznie, zdrowo i kolorowo

3 listopada rozwiązaliśmy konkurs plastyczny „Żyj bezpiecznie, zdrowo i kolorowo”.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni a 4 prace zostały wyróżnione.

Ewakuacja

29 października w placówce przeprowadzona została próbna ewakuacja budynku, podczas której odbyła się pogadanka na temat możliwych zagrożeń oraz ewakuacji podczas przerwy i pobytu w internacie.

Ćwiczenia Szkolnej Sekcji OSP

Szkolna Sekcja OSP spędziła dzień ucząc się ćwiczeń bojowych, sztafety pożarniczej oraz udzielać pierwszej pomocy.

Sprzątanie cmentarza

W dniu 21.10.2020 wolontariusze MOW Bielice udali się na cmentarz w Mogilnie, gdzie porządkowali jego część przeznaczoną na pochówek dla najmłodszych – tzw „dolinę aniołków” oraz ścieżkę za mauzoleum prowadzącą do w.w „doliny”. Wychowankowie pomimo utrudnień spowodowanych panującą pandemią wysprzątali teren aby przygotować go do nadchodzących świąt Wszystkich Świętych.

Dzień ziemniaka

Dzień rozpoczęliśmy turniejem piłki siatkowej, gdzie  3 drużyny składające się z wychowanków i wychowawców. Następnie odbył się grill i poczęstunek dań z ziemniaków i słodkości.

 

„Kochaj mnie” – Mow Squad + Bajorson

Zajęcia kulinarne

X Memoriał im. Kazimierza Bitkowskiego we Włocławku

Reprezentacja MOW Bielice w piłce nożnej w składzie : Filip , Dawid, Jakub, Maciej, Aleksander, Kewin, Krystian zajęła III miejsce podczas X Memoriału i. Kazimierza Bitkowskiego rozgrywanego we Włocławku.Najlepszym zawodnikiem Turnieju wybrany został Aleksander , a wychowawca pan Marek  miał okazję sędziować kilka spotkań.

Do zawodów wychowanków przygotowywali oraz sprawowali opiekę podczas wyjazdu psycholog pan Tomasz  i wychowawca pan Marek.
Wyniki spotkań Naszego zespołu
MOW Bielice – MOW Kielce  2:0
MOW Bielice – MOW Debrzno 0:0
MOW Bielice – MOW Lidzbark warmiński 1:1
MOW Bielice – MOW Mrowiny 0:0
MOW Bielice – MOW Strzelno 3;1
MOW Bielice – MOW Włocławek 0:1

Porządkowanie cmentarza

16.09.2020 r wychowankowie – wolontariusze  MOW udali się na cmentarz i porządkowali pomnik ofiar Katynia w celu przygotowania tego miejsca do godnego obchodzenia rocznicy sowieckiej agresji na Polskę która miała miejsce 17 września 1939 r. Uroczyste obchody tej rocznicy odbędą się przy mogileńskim pomniku ofiar Katynia w dniu 17 września 2020 r, o godz 12:00.

Klip z Bajorsonem

W dniu dzisiejszym, na zaproszenie pana Pawła, nasz ośrodek odwiedził znany raper Bajorson.
Podczas swojej wizyty muzyk rozdał chłopakom płyty z autografami oraz nagrał klip do wspólnej piosenki z Mow Squad.

« Older posts

© 2020 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑