MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Lasy Miradzkie

18 czerwca nasi wychowankowie pomagali sprzątać Lasy Miradzkie. W nagrodę, jak zawsze zostali uraczeni pysznymi kiełbaskami z ogniska i ciastem.

 

Warsztaty czekoladowe.

Mistrz tabliczki mnożenia.

10.06 nasi uczniowie rywalizowali w konkursie Mistrz tabliczki mnożenia. Wśród 9 uczestników najlepszy okazał się Patryk, II miejsce zajął Marcel, III miejsce Sebastian R.
Gratulujemy zwycięzcom i pozostałym uczestnikom konkursu.

X edycja ,,Dnia Profilaktyki, Bezpieczeństwa i Integracji”,

03 czerwca 2024r. w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach odbyła się jubileuszowa

który w tym roku przebiegał pod hasłem „Fajna akcja – integracja”. Coroczny piknik organizowany jest, by promować profilaktykę uzależnień i bezpieczeństwo wśród młodzieży. Tegoroczne obchody dziesiątego pikniku rozpoczęliśmy od tortu przygotowanego przez przyjaciółkę placówki Milenę Siwińską.

W Dniu Profilaktyki udział wzięli: przedstawiciel Starostwa Powiatowego Jerzy Łaganowski – członek Zarządu Powiatu, wizytator Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy Wiesław Guziński, p.o. dyrektora Powiatowego Centrum Oświaty w Mogilnie Andrzej Konieczka, burmistrz Mogilna Karol Nawrot, przedstawicielka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Toruniu Lilia Kaletowska,Dyrektor Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia w Kruszwicy Andrzej Sieradzki, Komendant Straży Miejskiej w Mogilnie Mirosław Kuss wraz ze współpracownikami, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mogilnie Maciej Herwart, dyrektor Zespołu Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w BielicachPaweł Kraśny, dyrektor Powiatowego Zespołu Szkół w Bielicach Jacek Jabłoński, przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Mogilnie Małgorzata Maciejewska wraz ze współpracownikiem, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Radosne serce” w Bielicach wraz z opiekunem i w zastępstwie kierownika Lucyną Lepczyńską, Nadleśniczy Nadleśnictwa Miradz Wojciech Wojtasiński, przyjaciel placówki Jan Bartecki,mieszkańcy Bielic, pracownicy, emeryt i wychowankowie MOW Bielice.
Do ośrodka w Bielicach przybyły również drużyny z: Zespołu Placówek Specjalnych w Szerzawach z dyrektorem Jackiem Kubiakiem i opiekunem, Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Strzelnie z dyrektorem Anną Rychlewską i opiekunem, Zespołu Szkół im. M. Kotańskiego w Inowrocławiu z opiekunkami oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Strzelniez dyrektorem Anną Michalską i opiekunem. Drużyny rywalizowały ze sobą w zawodach rekreacyjno-sportowych, brały udział w teście wiedzy na temat bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki uzależnień, a także wykonywały plakat promujący hasło tegorocznej edycji pikniku.
Turniej wygrał ZPS w Szerzawach, II miejsce zajął MOW w Strzelnie, trzecie ZS z Inowrocławia, IV MOW Bielice – gospodarze, a V zajęła drużyna z SOSW w Strzelnie.
Po konkurencjach dla młodzieży odbyły się konkursy dla dorosłych prowadzone przez dyrektora MOW Bielice Dorotę Andrzejkiewicz i nauczycielkę Romę Nowińską: obieranie cebuli i jabłka na czas oraz rzut piłeczką do celu. Wszyscy uczestnicy otrzymali zabawne nagrody: przewodniki po państwach i miastach jako wycieczki,wycieczkę dookoła świata (globus),kolację przy świecach w chińskiej restauracji (miseczka, zupka chińska i świeczka) oraz sprzęt AGD: odkurzacz (zmiotka i szufelka), ekspres do kawy (gazeta ekspress i kawa), mikser (miska i trzepaczka), tydzień w SPA (żel pod prysznic i gąbka), zmywarka (płyn do naczyń i gąbka).

 

Bieg Królika

Ostatnio wychowankowie naszego ośrodka pomagali w organizowaniu VIII Edycji który odbył się w Gospodarstwie Hodowlanym w Żydowie. Chłopacy stanęli na wysokości zadania co przełożyło się na liczne pochwały i słowa uznania za pracowitość i zdyscyplinowanie. Brawo

Przekazanie konsoli

PS 5, 2 kontrolerów i 2 gier przez Prezesa Fundacji Powiatu Mogileńskiego dla naszych chłopaków za pomoc w pracach na rzecz fundacji. Bardzo dziękujemy!

Czas na ruch

W dniu dzisiejszym byliśmy na pikniku CZAS NA RUCH. Było dużo atrakcji i konkursów sportowych. Opiekunem grupy był p.Piotr.

Wizyta w lesie

21.05.2024 – 11-osobowa grupa naszych wychowanków udała się na wycieczkę do miradzkich lasów. Wraz z panem leśnikiem pokonali kilku km trasę edukacyjną, przez co dowiedzieli się wielu interesujących faktów na temat życia lasu oraz jego dobrostanu.

 

Ścieżka leśna

W dniu dzisiejszym 11-osobowa grupa naszych wychowanków udała się na wycieczkę do miradzkich lasów. Wraz z panem leśnikiem pokonali kilku km trasę edukacyjną, przez co dowiedzieli się wielu interesujących faktów na temat życia lasu oraz jego dobrostanu.

Majówka w Bielicech

Nasze stoisko na majówce w Bielicach 19.05.2024.
Dziękujemy wszystkim gościom, którzy nas wczoraj odwiedzili.

 

Zajęcie artystyczne

Kilka zdjęć z zajęć artystycznych
Wykluczenie – nie ma MOWy 2 – etap I #FunduszeEU #FunduszeEuropejskie


Zajęć politechniczne

Zdjęcia z zajęć politechnicznych. Wykluczenie – nie ma MOWy 2 – etap I #FunduszeEU #FunduszeEuropejskie

Remont placu zabaw

W ramach projektu Wykluczenie – nie ma MOWy 2 – etap I wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach wraz z wychowawcą Michałem Białkowskim realizując zadanie wolontariatu udali się do Szkoły Podstawowej we Wszedniu, gdzie zajęli się placem zabaw. Wychowankowie odmalowali drewniane elementy sprzętów znajdujących się na boisku, dzięki czemu plac zabaw zyskał nowe zabezpieczenie przeciwko negatywnym wpływom czynników atmosferycznych oraz świeży blask. Wychowankowie bardzo sprawnie i jednocześnie dokładnie przeprowadzili prace konserwatorskie przy okazji dobrze się przy tym bawili. #FunduszeEU #FunduszeEuropejskie

Nasz udział w rocznicy śmierci Kamilka

Tak, to już rok… 😥

Piosenka o Kamilku, stworzona przez naszych uczniów z Mow Squad wybrzmiała wczoraj na cmentarzu w Częstochowie podczas ceremonii z okazji rocznicy Jego śmierci.  Fundacja To ja- Dziecko im. Kamilka Mrozka z Częstochowy

https://www.facebook.com/100063714963250/videos/1827702831051141

Dzień Ziemii

W ramach obchodów Dnia Ziemii odbyły się dwa konkursy – plastyczny i wiedzowy . W sumie 20 wychowankom nie obojętne są sprawy ochrony naszej planety. Najładniejszą pracę wykonał Radek, a najszerszą wiedzą pochwalić się może Patryk. Brawo chłopaki za duże zaangażowanie

 

« Older posts

© 2024 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑