MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Tak było na Dniu Kobiet :)

Życzenia z okazji Dnia Kobiet

Z okazji Dnia Kobiet, wychowankowie oraz panowie pracujący w MOW Bielice, składają wszystkim kobietom gorące życzenia 🙂

MUSIC vs. covid-19

Kolejna muzyczna wygrana.
Tym razem chłopaki z Mow Bielice otrzymali piękną statuetkę oraz słuchawki Sony w międzynarodowym konkursie

MUSIC vs. covid-19
Finalnie otrzymaliśmy 3 i 12 miejsce, stąd powyższe nagrody.

Fundacja Hodowców Polskiej Białej Gęsi

https://www.facebook.com/640343522748662/posts/3589546967828288/

Karnawałowe dyktando

17 lutego młodzież naszego ośrodka brała udział w konkursie ortograficznym ,, Karnawałowe dyktando”. Mistrzem ortografii został Filip. Kolejne miejsca zajęli Jakub, Maciej, Kevin i Tobiasz. W dyktandzie brało udział 17 uczniów. Wszyscy spisali się na medal i zostali nagrodzeni upominkami. Organizatorem dyktanda była pani Roma.
Brawo chłopaki, można na Was liczyć !

Kolejny muzyczny sukces

Pragniemy pochwalić się kolejnym sukcesem muzycznym. Wychowankowie Mow Bielice zajęli 3 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu MUSIC vs. covid-19 – 2020/21, organizowanym przez Mow Goniądz. Chłopcy pod okiem Pawła Skowrońskiego zgłosili „Piosenkę z kwarantanny” oraz „Piosenkę z kwarantanny 2” i tym samym wygrali dla ośrodka fajne słuchawki Sony.

Wizyta Bajorsona

Dzisiaj ponownie gościliśmy naszego zaprzyjaźnionego Bajorson Oficjalnie wraz  Graco Gnf. Raper przyjechał na otwarcie studia, które powstało w naszym Mowie dzięki także jego działaniom. Muzyk był zachwycony jakością dźwięku jaką udało się uzyskać w pomieszczeniu, a także po raz pierwszy osobiście dokonał w nim nagrania. Chłopcy mieli okazję zrobić sobie zdjęcie z muzykiem i posłuchać kilku ciekawych historii z jego życia.

Zbieramy plastikowe nakrętki

Z początkiem lutego podsumowaliśmy konkurs ,,Zbieramy plastikowe nakrętki” za okres od września do stycznia roku szkolnego 2020 / 2021. Pierwsze miejsce zajął Kewin, który zebrał ponad 16600 nakrętek, drugie miejsce zajął Gracjan, który zebrał ponad 8500 nakrętek. Łącznie w tym okresie zebraliśmy siedem 120 litrowych worków nakrętek. Wychowankowie otrzymali słodkie nagrody. Na tym konkurs nie kończy się, jak dotychczas na koniec każdego miesiąca najaktywniejsi otrzymają słodkie nagrody a w czerwcu podsumujemy okres od lutego do czerwca.

Sukces wychowanka MOW Bielice

Troje uczniów z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach Arkadiusz, Dominik  i Eryk w ramach zajęć dziennikarsko- regionalnych wzięło udział w VIII edycji wojewódzkiego konkursu  „Mój wymarzony zawód” skierowanego do uczniów siódmych i ósmych klas szkół podstawowych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego, organizowanego przez Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu. Uczestnicy tej edycji konkursu mieli za zadanie  wypełnić i przesłać formularz internetowy znajdujący się na stronie Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Toruniu. Formularz ten musiał zawierać wypowiedź pisemną  na temat: „Jak wyobrażasz sobie pracę w wymarzonym zawodzie?”, która nie będzie przekraczać 1000 znaków. Przesłane opisy  podlegały ocenie pod względem: zgodności treści z tematem konkursu. Zawierać powinny podstawowe informacje na temat specyfiki zawodu, jego charakterystyki (np. kwalifikacje, wykonywane zadania zawodowe, warunki pracy i środowisko pracy, narzędzia wykorzystywane w pracy, możliwość podnoszenia kwalifikacji, szanse znalezienia zatrudnienia, ograniczenia zdrowotne dla zawodu, perspektywy rozwoju zawodowego itp.) oraz oceny własnych predyspozycji do wykonywania danego zawodu. Cel, jaki przyświecał konkursowi to zachęcenie młodych osób do zapoznawania się z informacjami o rynku pracy, zapotrzebowaniem na zawody oraz wymaganiami stawianymi przez pracodawców wobec przyszłego pracownika. Akcja ta miała na celu również podniesienie świadomości wśród uczniów o wadze decyzji edukacyjnych, jakie podejmują na etapie szkoły podstawowej oraz to, że decyzje te będą miały wpływ na ich sytuację zawodową w przyszłości. W tegorocznej edycji konkursu udział wzięło 217 uczniów z 83 szkół podstawowych z prawie wszystkich powiatów województwa kujawsko-pomorskiego.

Wśród  laureatów – osób nagrodzonych (17) w tegorocznej edycji nagrodę główną – tablet przyznano Dominikowi  – wychowankowi MOW Bielice.

Jest to dla niego wspaniała nagroda i niespodzianka. Poczuł się doceniony, co bardzo ważne jest w pracy resocjalizacyjnej. Organizatorem konkursu w  placówce była  Dorota Andrzejkiewicz, prowadząca warsztaty dziennikarsko-regionalne w ramach projektu ,,Wykluczenie nie ma MOWy”.

Świąteczne życzenia od MOW Bielice.

Podziękowania


Dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach

wraz z pracownikami i wychowankami, z głębi serca dziękuje
Wszystkim Darczyńcom i i Mieszkańcom Parafii św.Ignacego z Loyoli we Wronowach za ogromną życzliwość, dobroć, wrażliwość i zrozumienie.
Dzięki Państwa hojności, udało się zebrać górę słodyczy, które otrzyma każdy nasz wychowanek – zarówno w postaci paczki świątecznej jak i w czasie wigilijnej wieczerzy.
Słodycze osłodziły również czas naszej kwarantanny, jaką odbywają nasi wychowankowie .
Wiemy, że dzisiaj nikomu nie żyje się łatwo. W tak trudnych czasach Wasza pomoc i bezinteresowność stanowi przykład godny naśladowania.
Jak mówił Jan Paweł II ,, Nie ukształtuje się człowiek, jeżeli nie będzie patrzył na ludzi:
musi mieć wzór człowieczeństwa”. Nasi wychowankowie szczególnie potrzebują
takich gestów, bo też chcą być kochani.
Dzięki ofiarności ludzi Wielkiego Serca, do których Was zaliczamy,
dzieci nie mające na co dzień zbyt wiele powodów do radości mogą uwierzyć w marzenia.
Serdeczne podziękowania kierujemy do proboszcza parafii – księdza Tomasza Zakrzewskiego.
Dzięki inicjatywie, która wypłynęła od proboszcza
radość z narodzin Jezusa niech połączy ofiarodawców i obdarowanych.
W imieniu własnym i całej społeczności MOW Bielice
pragnę złożyć życzenia z okazji zbliżających się świąt Narodzenia Pańskiego ,
zdrowia, radości i siły oraz wszelkiej pomyślności.
Jeszcze raz serdecznie dziękuję za okazane serce
Dorota Andrzejkiewicz
Dyrektor MOW Bielice
Bielice, 2020r.

Kartki bożonarodzeniowe

,,Niebo ziemi, niebu ziemia, wszyscy wszystkim ślą życzenia”
Wychowankowie wraz z opiekunem przygotowali kartki świąteczne, które rozesłano przyjaciołom naszej placówki.

Wyniki konkursu muzycznego

Są wyniki ogólnopolskiego konkursu muzycznego „Piosenka klasowa”, w którym brał udział

Mow Squad. Nasi chłopacy zajęli III miejsce i wygrali bon podarunkowy o wartości 800zł.

Piosenka z kwarantanny 2

Oto kolejna piosenka naszych wychowanków, która powstała podczas zajęć muzycznych.

Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk

W dniu 30.11.2020 odbyła się kolejna konferencja pod nazwą Ogólnopolskie Forum Dobrych Praktyk.
Wśród zaproszonych prelegentów znalazł się nauczyciel i wychowawca naszej placówki – pan Paweł, który mówił o najnowszych dokonaniach muzycznych MOW Squad oraz o formach i metodach pracy w procesie twórczej resocjalizacji.

 

« Older posts

© 2021 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑