MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Kiermasz wyrobów rękodzielniczych

22 grudnia nasi wychowawcy – Pan Darek, Pani Magda i Pani Dorota sprzedawali wyroby rękodzielnicze związane ze świętami oraz pierniki i piernikowe choinki.

Konkurs o Nadgoplańskim Parku 1000lecia

Konkurs wiedzowy (test 20 pytań) na temat zasobów przyrodniczych i historii Kruszwicy oraz Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. I miejsce Kacper Taczkowski, II – Eryk Podolak, III – Dawid Wiśniewski.

Dekoracje świąteczne

Dzień życzliwości

Zajęcia kulinarne

Najpiękniejszy pokój świąteczny

13 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy pokój świąteczny. Wszyscy uczestnicy którzy przystroili własny pokój otrzymali nagrody. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyły ex aequo pokoje Kacpra Taczkowskiego oraz Pawła Kajetańczyka i Szymona Kozieł. Organizatorami konkursu byli Pani Magda Podbielska i Pan Andrzej Guźniczak.

Przegląd Stołów Wigilijnych

Andrzejki 2018

Andrzejki 2018 zorganizowali opiekunowie samorządu wychowanków p. Magda p. Karolina p. Andrzej G. Wychowankowie mieli okazję posłuchać historii i opowieści na temat Andrzejek, powróżyć sobie a na koniec pobawić się na zabawie tanecznej.

Świąteczne wypieki

 Świąteczne tradycje kulinarne podczas unijnych zajęć  z opiekunem projektu „Wykluczenie nie ma MOWy”

„Skazany na wolność”

W środę 05.12.2018r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z niezwykłymi gośćmi. Odwiedziło nas czworo ludzi „po przejściach”, którzy realizują projekt „Skazany na wolność”. W ramach tego projektu jeżdżą po całym kraju i odwiedzają różnego rodzaju placówki resocjalizacyjne, od młodzieżowych ośrodków wychowawczych poczynając, na zakładach karnych kończąc. Podczas takich spotkań opowiadają swoje pokręcone koleje życia, wśród których był 12 – letni pobyt w więzieniu, wieloletni alkoholizm, narkomania. W międzyczasie odbył się mały koncert hip – hopowy, podczas którego mogliśmy posłuchać tekstów napisanych przez naszych gości. Wszystko odbywało się w niesamowitej atmosferze, a historie ich „wyjścia na prostą” na długo zostaną w naszej pamięci i na pewno dały nam wielkiego pozytywnego „kopa”, by nie zmarnować swej przyszłości.

Zbiórka wolontariatu

W dniach 30.11.2018 – 02.12.2018 r, odbyła się ogólnopolska świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności. Wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach wraz z opiekunami – Mariuszem Nowackim, Andrzejem Guźniczakiem i Michałem Białkowskim kontynuując kilkuletnią współpracę z Bankiem również wzięli udział w corocznej akcji i zorganizowali zbiórkę żywności na terenie mogileńskiego Inter – Marche.  Wynikiem przeprowadzonej akcji było zebranie ponad 200 kilogramów darów żywnościowych, zostały przekazane Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mogilnie. Zbiórka darów została zorganizowana z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla osób starszych samotnych, będących w trudnej sytuacji życiowej i żyjących w ubóstwie.

Turnieje piłkarskie

Halowy turniej piłki nożnej o puchar starosty człuchowskiego 17.11.18 Debrzno (6 miejsce)

Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego szkół specjalnych w halowej piłce nożnej Żnin 20.11.18  (5miejsce)

Halowy turniej piłki nożnej 24.11.18 Strzelno  – (7 miejsce)

VII Jesienny Halowy Turniej Ośrodków Wychowawczych Mogilno 1.12.18 (8 miejsce)

Warsztaty z asertywności

Gęsina nie tylko na św. Marcina

We wtorek, 20 listopada w Gębicach odbyła się VI edycja projektu pn. „Gęsina nie tylko na św. Marcina”. Spotkaniu towarzyszyły również niepodległościowe akcenty i degustacja rogali oraz potraw przyrządzonych z gęsi.

W ramach dzisiejszego spotkania przybyli otrzymali niepodległościowe kotyliony. Mogli również wysłuchać krótkiej opowieści o wypieku rogali marcińskich. Oprócz tego trzy osoby, które w wyjątkowy sposób opisały za co kochają Polskę zostały nagrodzone. Tego dnia wystąpiły także dzieci z Przedszkola „Bajka” w Gębicach, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gębicach i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach.

Fot. CMG24

Sukces Przemka Lisa

Nasz były wychowanek Przemysław Lis otrzymał wyjątkowe wyróżnienie – został laureatem nagrody głównej w konkursie literackim ,,Napisz do nas” w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj rzeźwy umysł 2018″. Otrzymał dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Koordynatorką tegoż konkursu w naszym Mow była Pani Dorota Andrzejkiewicz.

« Older posts

© 2019 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑