MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Egzamin klasy VIII

13 uczniów kl VIII Szkoły Podstawowej przy MOW Bielice, pisało w dniach 16,17 i 18 czerwca  egzamin z j. polskiego, matematyki i j. obcego. Mamy nadzieję, że poszło im dobrze, a wyniki w tym roku z(e względu na epidemię CoVid) poznamy dopiero w lipcu. Życzymy im jak najlepszych wyników!

Wiersze wychowanków

Wiersz „Wakacje” napisał Robert R. Wiersz „Za dni kilka” napisali Mateusz W. i Bartek B. Zapraszamy do lektury 🙂

KONKURS KODOWANIE

Uczniowie klasy V/VI/VII,  VIII oraz klasy I branżowej uczestniczyli w szkolnym  konkursie „KODOWANIE”

Konkurs przeprowadzony był w II etapach.

Etap I to  klasowe rozgrywki , w którym wyłoniono trzech najlepszych zawodników poszczególnych klas.

Etap II to rywalizacja trójek klasowych.

I miejsce W konkursie KODOWANIE  i zdobycie Mistrza Kodowania w MOW  należy do Oskara z klasy  I branżowej. Gratulacje

,, Za co kocham Polskę „

W ramach zajęć dziennikarsko regionalnych odbył się konkurs  ,, Za co kocham Polskę ”
Część plastyczna: 1 miejsce: Kuba A., 2 miejsce: Arek K. 3 miejsce: Dominik Ł.
Część literacka:  1 miejsce: Arek K. 2 miejsce Eryk P. 3 miejsce: Robert R.
organizator: Pani Dorota A.

Podziękowanie od mamy Mateusza

Podziękowanie od mamy Mateusza L., który właśnie wszedł w dorosłość i opuścił naszą placówkę.

Bierzmowanie naszych wychowanków

Osiemnastki 6 wychowanków

W dniu 8.06.2020 w naszym ośrodku odbyła się osiemnastka 6 wychowanków – Piotr J., Łukasz Ł., Mateusz P., Mateusz L., Paweł B., Oskar S.,

Dzień Wychowanka

Wideoklip ze szkolenia

Kujawy solą płynące -poznaj patrona naszej szkoły

Są już wyniki konkursu  ,,Kujawy solą płynące – poznaj patrona naszej szkoły” organizowanym przez Zespół Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu. Chociaż nie mamy patrona, ale uczniowie wraz z prowadzącą zajęcia i p. Kasią  wykonali prezentację multimedialną, w której zaprezentowali dokonania Janka Meli – osoby niepełnosprawnej. Dawid W., Jakub Ł. i Piotr S. przedstawili w swojej pracy, iż w przyszłości chcieliby, aby to właśnie Jan Mela był patronem  ośrodka, gdyż jest osobą godną naśladowania. Dzisiaj został rozstrzygnięty konkurs i zajęliśmy II miejsce.

,,Nowoczesny stolarz”

W ramach projektu ,,Wykluczenie nie ma MOWy” nasi wychowankowie: Oskar, Mateusz, Maciej i Kamil wzięli udział w szkoleniu ,,Nowoczesny stolarz”. Dzięki realizacji projektu nasza placówka pozyskała płyty i akcesoria meblowe, a także podopieczni przeszli szkolenie i wraz z prowadzącymi z firmy z Bydgoszczy zmontowali meble kuchenne. Kurs trwał 60 godzin i zakończył się egzaminem zewnętrznym online. Uczestnicy otrzymają zaświadczenia o ukończeniu tego szkolenia.  Wiadomości i umiejętności zdobyte przez chłopaków w zakresie nowoczesnego stolarstwa na pewno przydadzą im się  w życiu po opuszczeniu naszej placówki.

Projekt czytelniczy

W minionym tygodniu w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach odbył się konkurs zwieńczający realizowany w szkole projekt czytelniczy. Przez kilka tygodni wychowankowie w ramach edukacji bibliotecznej i polonistycznej odbyli szereg zajęć dotyczących znajomości słowników i encyklopedii. Chłopcy utrwalili również wiedzę z omawianych lektur. Na zakończenie projektu wychowankowie przystąpili do konkursu plastycznego – wykonali plakaty pod nazwą „Biblioteka przyszłości”. W tej konkurencji najlepszy okazał się Filip F., drugie miejsce zajął Mikołaj K., trzecie Maciej K. Wychowankowie wzięli też udział w interaktywnym quizie dotyczącym omawianych zagadnień. Była to innowacyjna forma rywalizacji w naszym ośrodku – konkurs odbył się w formule online. Pierwsze miejsce zajął Mateusz W., drugie Kevin S., a trzecie równorzędnie Kamil H., Piotr J. i Kewin B. Opiekę nad projektem sprawowały pani Anna Stachowiak i pani Katarzyna Barczak.

Szkolenie z realizacji nagrań dźwiękowych

W dniach 30 – 31.05.2020 wychowawca i nauczyciel pan Paweł, brał udział w szkoleniu z realizacji dźwięku w Szkole Muzycznej Yamaha w Bydgoszczy. W szkoleniu brało również udział 2 wychowawców z Mow Włocławek.

#Hot16challenge2

www.youtube.com/watch?v=h1OswrYPFYU&feature=youtu.be

Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach wraz ze swoim nauczycielem muzyki oraz wychowawcą Pawłem Skowrońskim zostali nominowani do słynnej już akcji #Hot16challenge2, przez znanego rapera Bajorsona. Artysta nominował właśnie ich ze względu na dotychczasową twórczość muzyczną zespołu Mow Squad, który od wielu lat działa w MOW Bielice i niesie w swoich tekstach duży pierwiastek resocjalizacyjny. Nie jest to jednak koniec współpracy z Bajorsonem bowiem niebawem ma ukazać się wspólna piosenka Mow Squad feat Bajorson.

Życzenia Olka dla mamy

« Older posts

© 2020 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑