MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Osiemnastka Szymona i Marcina

Turniej we Włocławku

W dniu 3.10.2019 we Włocławku odbył się  już IX Memoriał im. Kazimierza Bitkowskiego. W turnieju udział wzięły reprezentacje MOW z Lidzbarka Warmińskiego, Strzelna, Mrowin, Debrzna, Kielc, Bielic oraz gospodarz – MOW Włocławek. Opiekunem wyjazdu był pan Marek

Dzień Chłopca

W dniu 1 pażdziernika przypada Dzień Chłopca. Za racji tego, że u nas w MOWie chłopców jest nie mało, to również i tu odbyły się obchody tego święta. Osobami odpowiedzialnymi byli za zorganizowanie uroczystości byli Pani Magda i Pan Paweł.

Wybór przewodniczącego wychowanków

27 września dokonano wyboru przewodniczącego wychowanków. Uczniowie w tajnym głosowaniu typowali spośród 5 wychowanków. Największą ilość głosów otrzymał Michał B. Wybory prowadziła Pani Magda i Pan Paweł.

Występ w Domu Dziecka w Gębicach

W dniu 26.09.2019 nasi wychowankowie odpowiedzieli na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Gębicach i dali mały koncert dla przebywających tam dzieciaków. Występ miał nie tylko charakter muzyczny ale także resocjalizacyjny, bowiem nasi chłopacy przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat zachowania i jego poprawy gdy będą starsi.  Jak zwykle niezawodny Kacper T. napisał na tą okazję wiersz. Po  recitalu wychowankowie MOW zostali poczęstowani domową pizzą oraz własnoręcznie pieczonym ciastem a także rozdali pamiątkowe autografy 🙂
Koordynatorem wyjazdy był nauczyciel muzyki – pan Paweł.

Występ w ZS Bielice

26.09.2019 wychowankowie naszego MOW zostali zaproszeni do sąsiedniej szkoły na Dożynki Zespołu Szkół w Bielicach. Dali tam świetny koncert składający się z piosenek kilku gatunków – disco polo, hip-hop, rock. Śpiewali: Robert, Kamil, Marcin, Michał, Olek, Piotrek i Paweł. Ponadto swój wiersz, ułożony specjalnie na tę okazję, wyrecytował Kacper. Przygotowaniem uczniów zajęli się Pani Dorota i Pan Paweł.

Witamy nowy rok szkolny 2019/2020

Rozpoczął się kolejny rok szkolny 2019/2020. Nasze mury opuściło wielu wychowanków ale w zamian za to pojawiło się wielu nowych 🙂

Bierzmowanie

Video relacja „Stop mowie nienawiści”

Koniec szkoły, nadchodzą wakacje!

18 czerwca w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach odbyła się uroczystość z okazji zakończenia roku szkolnego. Spotkanie otworzyła Dyrektor ośrodka, pani Dorota Andrzejkiewicz, która podsumowała miniony rok szkolny. Głos zabrali zaproszeni goście. Starosta mogileński Bartosz Nowacki pogratulował wychowankom oraz pracownikom pełnego sukcesów roku szkolnego oraz życzył udanych wakacji. Komendant Straży Miejskiej Mirosław Kuss przypomniał wszystkim o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku. Wychowankowie zaprezentowali przygotowany program artystyczny – odbyła się gala rozdania Oskarów dla wychowawców, nauczycieli i pracowników MOWu w stworzonych przez chłopców kategoriach.  Wychowanek Kacper Taczkowski odczytał wiersze swojego autorstwa o tematyce wakacyjnej. Po części artystycznej Pani Dyrektor wraz ze Starostą wręczyli nagrody wychowankom, którzy wyróżnili się bardzo dobrymi wynikami w nauce. Wychowawcy i nauczyciele rozdali nagrody za osiągnięcia sportowe, udział w działaniach OSP, występy artystyczne i  aktywną pracę na różnych płaszczyznach ośrodka. Podczas uroczystości miało też miejsce ważne wydarzenie –nastąpiła oficjalna premiera klipu, nagranego podczas Dnia Profilaktyki i Bezpieczeństwa do kawałka MOW SQUADU pt. „Stop mowie nienawiści”. Uroczystość zakończyła się wspólnym poczęstunkiem.  Koordynatorami przygotowania uroczystości byli Kamila Skowrońska i Paweł Skowroński.

Dyktando patriotyczne

Na przełomie maja i czerwca w naszym ośrodku odbył się konkurs pt. „Dyktando patriotyczne”. Chłopcy zmierzyli się z tekstem, który nawiązywał do najważniejszych momentów historii naszego kraju, tym razem uczestnicy koncentrowali się jednak na poprawności ortograficznej. Zwyciężyli Kacper Taczkowski i Jakub Augustyn, którzy napisali bezbłędnie.  Konkurs był realizowany w ramach projektu edukacyjnego „Lokalny patriota”, zorganizowały go panie Dorota i pani Katarzyna.

Nadanie legitymacji strażackich

13.06.2019r. wychowankowie uczęszczający na zajęcia Szkolnej Sekcji OSP dostali legitymacje legitymacje strażackie i od tego dnia oficjalnie należą do OSP w Bielicach. uroczystość ta była połączona z Dniem Strażaka. Dla chłopców wychowawca i opiekun sekcji strażackiej, Pan Andrzej przygotował poczęstunek.

Dzień Profilaktyki i Bezpieczeństwa pod hasłem „Stop mowie nienawiści”

6 czerwca 2019 r. w  odbył się VI Dzień Profilaktyki i Bezpieczeństwa, pod hasłem „Stop mowie nienawiści”.  Przybyły drużyny z ZPS w Szerzawach, MOW w Strzelnie, ZS w Bielicach i Gimnazjum w Jeziorach Wielkich z siedzibą w Strzelnie. Drużyny rywalizowały w zawodach sportowych, brały udział w teście na temat bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki uzależnień i w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Mogilnie. Turniej wygrał MOW w Bielicach, drugie miejsce zajął MOW ze Strzelna, a trzecie ZPS z Szerzaw. Uczestnicy wygrali atrakcyjne nagrody. Wszyscy obecni na tej imprezie wzięli udział w licznych atrakcjach, np. w pokazie ratowniczo-gaśniczym, zorganizowanym przez drużynę OSP, działającą przy naszym ośrodku. Z wydarzenia powstanie video-relacja.

Wiersze Kacpra na Targach Rolnych w Bielicach

Z okazji Targów Rolnych, nasz wychowanek Kacper przygotował dwa wiersze pod tytułem „Rolnik” i „Targi”. Nad tworzeniem wierszy czuwała nasza pani Dyrektor – polonistka pani Dorota. Kacper dumnie wyrecytował oba wiersze przed zebraną publicznością.

Występy wokalne wychowanków MOW Bielice

Nasi chłopcy występowali podczas corocznych Targów Rolnych w Bielicach. Śpiewali oni piosenki uprzednio przygotowane z nauczycielem muzyki Panem Pawłem. Uczniowie Olek i Paweł śpiewali piosenkę „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect, Kamil i Marcin „Zbuntowany Anioł” Łobuzów, Robert „Tato ni pij” Michała Wiśniewskiego a Krystian „Mamo” Michała Stachowiaka.

« Older posts

© 2019 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑