MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Dzień Profilaktyki i Bezpieczeństwa pod hasłem „Stop mowie nienawiści”

6 czerwca 2019 r. w  odbył się VI Dzień Profilaktyki i Bezpieczeństwa, pod hasłem „Stop mowie nienawiści”.  Przybyły drużyny z ZPS w Szerzawach, MOW w Strzelnie, ZS w Bielicach i Gimnazjum w Jeziorach Wielkich z siedzibą w Strzelnie. Drużyny rywalizowały w zawodach sportowych, brały udział w teście na temat bezpieczeństwa, udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki uzależnień i w konkursie plastycznym, zorganizowanym przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Mogilnie. Turniej wygrał MOW w Bielicach, drugie miejsce zajął MOW ze Strzelna, a trzecie ZPS z Szerzaw. Uczestnicy wygrali atrakcyjne nagrody. Wszyscy obecni na tej imprezie wzięli udział w licznych atrakcjach, np. w pokazie ratowniczo-gaśniczym, zorganizowanym przez drużynę OSP, działającą przy naszym ośrodku. Z wydarzenia powstanie video-relacja.

Wiersze Kacpra na Targach Rolnych w Bielicach

Z okazji Targów Rolnych, nasz wychowanek Kacper przygotował dwa wiersze pod tytułem „Rolnik” i „Targi”. Nad tworzeniem wierszy czuwała nasza pani Dyrektor – polonistka pani Dorota. Kacper dumnie wyrecytował oba wiersze przed zebraną publicznością.

Występy wokalne wychowanków MOW Bielice

Nasi chłopcy występowali podczas corocznych Targów Rolnych w Bielicach. Śpiewali oni piosenki uprzednio przygotowane z nauczycielem muzyki Panem Pawłem. Uczniowie Olek i Paweł śpiewali piosenkę „Nie płacz Ewka” zespołu Perfect, Kamil i Marcin „Zbuntowany Anioł” Łobuzów, Robert „Tato ni pij” Michała Wiśniewskiego a Krystian „Mamo” Michała Stachowiaka.

Stoisko MOW na Targach Rolnych w Bielicach

Tak wyglądało nasze stoisko na Targach Rolnych w Bielicach 18 i 19 maja 2019 roku.  Przygotowane ono zostało przez pracowników naszej placówki. Sprzedawaliśmy na nim własne wyroby i częstowaliśmy gości przysmakami kulinarnymi również naszego dzieła. Ponadto wychowankowie z sekcji wolontariatu czynnie dbali o porządek na targach, z za promocję stoiska odpowiedzialne były dwie super „pszczoły” w osobie Damiana i Olka.   😀

 

Prace Jakuba

Renowacja małej architektury przy naszym ośrodku

V Konkurs Historyczny „Kujawy solą płynące” w Łojewie.

 V Konkurs Historyczny „Kujawy solą płynące – powrót do słowiańskich korzeni” w Łojewie.

W tegorocznej edycji wzięło udział pięć zespołów. Rywalizowali w różnych konkurencjach. Zanim wszyscy przeszli do Prasłowiańskiego Gaju, w Centrum Dziedzictwa Kujaw Zachodnich przywitali ich organizatorzy, czyli dyrektor i nauczyciele z Zespołu Szkół im. Marka Kotańskiego w Inowrocławiu.  Młodzi ludzie bawili się przyswajając wiedzę dotyczącą życia Słowian w dawnych czasach. Nasi uczniowie: Damian, Marcin i Kamil zajęli II miejsce, którzy otrzymali  upominki oraz nagrody indywidualne.  Udział w konkursie w ramach zajęć dziennikarsko – regionalnych.  Po wręczeniu nagród uczestnicy zwiedzili Izbę Kujawską oraz Salę Askaukalis, dowiadując się kilku ciekawostek na temat Szlaku Bursztynowego, emporium z czasów rzymskich oraz podziwiając rzeźby z czterech edycji Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Rzeźbieniu w drewnie, zgromadzonych na terenie Centrum.

Wycieczka do Duszna

W dniu 30.04.2019 wychowankowie wraz z panem Pawłem byli na wycieczce na wieży widokowej w Dusznie. Nauczyciel przeprowadził konkurs wiedzy o wieży, z którego zostali wyłonieni laureaci. Należało odpowiedzieć na kilka pytań. Odpowiedzi te ukryte były na wieży lub w bliskim jej otoczeniu. Jedno z nich brzmiało „Ile schodów ma wieża”? Uczniowie mieli też okazję podziwiać piękną panoramę widokową rozciągającą się z wieży.

Porządkowanie terenów zieleni w Bielicach

Szkolenie zawodowe na pracownika ogólno-budowlanego.

W naszym mowie odbyło szkolenie zawodowe na pracownika ogólno-budowlanego robót wykończeniowych. Miało ono część teoretyczną i praktyczną w ramach projektu unijnego „Wykluczenie nie ma Mow-y”. Uczniowie objęci projektem sami dokonywali napraw oraz prac remontowych pod okiem wykwalifikowanego pracownika.

Turniej w Żninie

Wychowankowie MOW Bielice w dniu 12.03.19 w składzie Damian W, Marcin Ch, Mateusz L, Dawid W, Michał B, Aleksander B, Damian A udali się do  Żnina, aby wziąć udział w Mistrzostwach województwa kujawsko- pomorskiego w halowej piłce nożnej chłopców do lat 21. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując ostatecznie III miejsce nie przegrywając żadnego ze swoich spotkań. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza otrzymał Damian Wołowski. Opiekę wychowawczą sprawowali  pan Marek oraz pan Tomasz.

Sprzątanie Bielic

16.03.2019 Szkolna Sekcja OSP przeprowadziła sprzątanie Bielic. Akcja objęła teren całych Bielic – nie tylko obszar przynależny do MOW ale też Zespołu Szkół a w szczególności rejon pałacu. „Ilość zebranych śmieci przeszła nasze oczekiwania dlatego będziemy robili kolejne akcje sprzątające” – mówi koordynator działań Pan Andrzej Guźniczak.

Konkurs „Skąd nasz ród?”

W nawiązaniu do obchodzonej niedawno setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach uczestniczyli  w projekcie czytelniczym pt. „Skąd nasz ród? Poznajemy polskie legendy ”. Głównym celem projektu było zainteresowanie uczniów  dziejami i historią państwa polskiego, jego kulturą oraz literaturą. Spośród ogromnego bogactwa polskich legend, do projektu wybrano kilka tytułów, z którymi wychowankowie zapoznali się podczas wspólnego, bądź indywidualnego czytania. Chętni mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym na ilustrację wybranej scenki lub postaci. Na  zakończenie uczestnicy projektu przystąpili do rozwiązania testu sprawdzającego zdobyte wiadomości. W konkursie plastycznym zwyciężył Kacper Z., który wykonał piękny rysunek warszawskiej Syrenki. Drugie miejsce zajął Kacper T. i  jego praca przedstawiająca Mysią Wieżę. Trzecie miejsce Piotr. Wyróżnienie zdobył Mateusz.  W teście wiedzowym najlepszy wynik uzyskali: Kacper T, Damian W, Kamil i Damian W. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali upominki i  nagrody. Główną nagrodą dla zwycięzców w konkursach będzie wycieczka do Kruszwicy, gdzie chłopcy zobaczą i poznają  miejsca opisywane w legendzie o Popielu. Projekt przygotowała p. Anna Stachowiak  oraz p. Karolina Andrzejewska. W jego realizacji uczestniczyli także  nauczyciele języka polskiego, p. Dorota Andrzejkiewicz i p. Katarzyna Barczak.

„Różal” gościem w MOW Bielice

W dniu 18.03.2019r Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielcach odwiedził Marcin Różalski – polski zawodowy kick-boxer, zawodnik muay thai i mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej, mistrz świata organizacji ISKA z 2007 i WKA z 2008 w formule K-1, były międzynarodowy mistrz KSW wagi ciężkiej z 2017 roku,  zawodnik organizacji DSF Kickboxing Challenge oraz federacji Babilon MMA. „Różal” bezinteresownie odpowiedział na zaproszenie psychologa Tomasza Króla i zjawił się na spotkaniu z wychowankami MOW. W czasie rozmowy, chłopcy dowiedzieli się dużo o sporcie jaki trenuje Marcin Różalski , usłyszeli o fundacji pomagającej zwierzętom, jaką prowadzi, a także o tatuażach jakie zdobią ciało naszego gościa. Pan Marcin opowiadał również o swoim dzieciństwie i o wieku dorastania, próbując uzmysłowić wychowankom w jaki sposób mogą poprawić swoje zachowanie i że też mogą osiągać ogromne sukcesy w swoim życiu. Na koniec spotkania „Różal” rozdał autografy i pozwolił zrobić sobie zdjęcia z chłopakami. Ci natomiast, w podziękowaniu za wizytę, ofiarowali  dużą ilość karmy dla zwierząt przebywających w fundacji Pana Marcina.

Odkrycie poetyckie w projekcie pn. „Wykluczenie – nie ma MOWy!”

Wiersze naszego wychowanka Kacpra prezentowane są na stronie ROPS Toruń jako odkrycie pasji i talentu w ramach projektu ,,Wykluczenie nie ma MOWy”. Zapraszamy do zapoznania się z jego poezją!

https://www.rops.torun.pl/836-odkrycie-poetyckie-w-projekcie-pn-wykluczenie-nie-ma-mowy

« Older posts

© 2019 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑