MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Biegi Przełajowe dla MOW

XXXVIII Mistrzostwa Polski w sztafetowych biegach przełajowych Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych we Włocławku 16.06.21

Zajęcia politechniczne

Nasi wychowankowie pod czujnym okiem Pana Konrada zbudowali altankę dla uczestników terapii zajęciowej ,,Radosne serce” w Bielicach. Na pewno miło tu będzie spędzić czas od wiosny do jesieni.

Zbiórka elektrośmieci

W naszym ośrodku przez cały maj trwała zbiórka elektrośmieci

Wyjazdy zawodoznawcze

Wyjazd do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Padniewku

Modelarstwo

Zajęcia profilaktyczne

W ramach zajęć z opiekunem wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wzięli udział w zajęciach profilaktycznych. Podopieczni wykonali prace plastyczne na temat szkodliwości  stosowania substancji psychoaktywnych. Zajęcia wymagały dużo kreatywności i cieszyły się sporym zainteresowaniem wśród wychowanków.

Przygotowania do nowej piosenki

Powstaje nowa piosenka. Kilka kadrów z planu filmowego 🙂

 

Konkurs na wiersz „Barwy Narodowe”

Niedawno, z okazji Dnia Konstytucji Trzeciego Maja zorganizowany został konkurs na wiersz pod tytułem „Barwy Narodowe”. Wziął w nim udział wychowanek naszego ośrodka Seweryn. Zajął on wyróżnienie za piękny wiersz własnego autorstwa.

Szkolenie z reżyserii dźwięku

Mistrz Tabliczki Mnożenia

W ostatnim tygodniu kwietnia wyłoniliśmy wśród uczniów MOW mistrza tabliczki mnożenia. Po eliminacjach do półfinałów zakwalifikowało się 9 uczniów: Krzysztof, Radek, Oskar, Jakub, Hubert, Eryk, Kevin, Filip i Macej, przed którymi stanęło trudne zadanie obliczenia 15 wyników mnożenia. W ten sposób wyłoniliśmy 3 finalistów: Jakuba, Macieja i Filipa. Na tym etapie również trzeba było rozwiązać 15 zadań ale czas było ograniczony do 15 minut. Po zaciętej walce I miejsce zajął Filip, II Maciej a III Jakub. Każdy z uczestników otrzymał słodką niespodziankę a finaliści dyplomy i słodkie nagrody. Zapraszamy za rok

 

Zapraszamy do zbiórki elektrośmieci.

Konkurs historyczny.

W dniu 27.04.2021 w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Bielicach odbyła się pogadanka a następnie konkurs związany z Konstytucją 3 Maja. Zorganizował je dla wychowanków pan Konrad Szydzik. Uczniowie przyswoili dużą dawkę wiedzy historycznej i przy okazji wygrali bardzo ciekawe nagrody.

 

Dzień Ziemi w MOW Bielice

Dzień Ziemi w MOW Bielice – Przywróć Naszą Ziemię, nie ma już czasu !!!
Ekologia stała się wyzwaniem XXI wieku. Coraz częściej się o niej dyskutuje i analizuje wpływ wielu czynników na ochronę środowiska.
Każdy z nas, mały czy duży, jest mieszkańcem Ziemi i powinien czuć się odpowiedzialny za jej los. W czasie pandemii koronowirusa obowiązuje wiele obostrzeń, które wpływają również na ograniczenie obchodów Dnia Ziemi. Wychowankowie MOW-u doskonale wiedzą, że wystarczą małe zachowania proekologiczne, aby ocalić naszą planetę. Dbać o nią musimy codziennie, a nie tylko od święta.
W tym roku szkolnym przygotowania do obchodów rozpoczęły się już dwa tygodnie wcześniej. Do konkursu wiedzowego przystąpiło 25 chętnych uczniów szkoły podstawowej i szkoły branżowej. Konkurs składał się z trzech etapów. Do ostatniego etapu finałowego, który odbył się 22 kwietnia 2021r. zakwalifikowało się 14 uczniów. Celem konkursu było promowanie proekologicznych postaw oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Dzięki przygotowaniom do obchodów Dnia Ziemi wychowankowie dowiedzieli się, iż do najbardziej popularnych i najprostszych zadań sprzyjających ochronie środowiska, nad którymi musi pochylić się każdy z nas jest: niekorzystanie z plastikowych toreb, naprawianie elektroniki czy sprzętu AGD , zamiast kupowanie nowego, niekupowanie ubrań w nadmiarze, segregowanie śmieci, w tym materiałów odnawialnych, oszczędzanie prądu i wody, sadzenie kwiatów, drzew, krzewów, poszerzanie wiedzy ekologicznej. Oprócz konkursu wiedzowego odbył się również konkurs plastyczny. W tym konkursie brało udział 18 wychowanków. Zwycięzcy i wszyscy, którzy brali czynny udział w konkursach zostali nagrodzeni upominkami i słodyczami ufundowanymi przez organizatora obchodów Dnia Ziemi – panią Romę Nowińską – nauczyciela biologii w MOW Bielice. Powtarzając za Florianem Plitą – polskim geografem specjalizującym się w geografii regionalnej i dydaktyce geografii, profesorem nauk o Ziemi:
,, Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas”.
Obchody Dnia Ziemi to wspaniała lekcja o ochronie naszej planety. Dzięki takim przedsięwzięciom proekologicznym, wychowankowie uświadamiają sobie, iż takie działania mogą wpłynąć pozytywnie nie tylko na ich życie, lecz na poprawę życia przyszłych pokoleń. W przeciwnym razie to nie my, lecz nasze dzieci odczują negatywne skutki wpływu człowieka na środowisko.
Zdjęcia Dorota Andrzejkiewicz

Jedz zdrowo i kolorowo

Uczniowie klasy branżowej uczestniczyli w warsztatach kulinarnych „Jedz zdrowo i kolorowo”. Samodzielnie przygotowali hamburgery. Soczyste kotlety z mięsa mielonego, własnoręcznie upieczone bułki drożdżowe a do tego kolorowe warzywa… Rewelacja 🙂

Tak było na Dniu Kobiet :)

« Older posts

© 2021 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑