MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Zajęcia kulinarne

Zajęcia kulinarne z Panem Andrzejem.

Wigilia ośrodkowa

Zgodnie z tradycją świąt Bożego Narodzenia na wigilijnym stole w MOW Bielice nie zabrakło pierogów , barszczu i ryby. Przy blasku choinki wychowankowie Radek i Gracjan wraz z p. Piotrem i p. Krystianem zasiedli do wieczerzy i wspólnego kolędowania. Nie zabrakło również prezentów i słodkości

Magia Świąt – coś z niczego

Pragniemy poinformować, iż nasz wychowanek Klaudiusz zajął 2 miejsce w konkursie „Magia Świąt – coś z niczego”. Konkurs zorganizowany przez Zespół Placówek Specjalnych W Szerzawach.

Ognisko

Dnia 17.12.2022 r. jednostka OSP Sławsk Wielki wraz ze szkolną sekcją pożarniczą MOW Bielice i p.Piotrem zorganizowała ognisko w Sławsku Wielkim. Mimo siarczystego mrozu atmosfera była gorąca. Pieczenie kiełbasek , ciepła herbata i muzyka poprawiły humory naszych wychowanków. Spotkanie przy ognisku było okazją do integracji z mieszkańcami wsi oraz z dziewczętami z MOW Kruszwica.

 

Jasełka Bożonarodzeniowe 2022

Jasełka Bożonarodzeniowe 2022

Klip świąteczny

Przedstawiamy klip świąteczny, w którym wzięli udział nasi wychowankowie i pracownicy ośrodka. Realizacją klipu zajął się nauczyciel muzyki – pan Paweł.
Tym samym, przesyłamy wszystkim życzenia wesołych Świąt!
https://www.youtube.com/watch?v=UhA2KOP4yE8

Szopka Bożonarodzeniowa

W dniu dzisiejszym w Toruniu odbyło się wręczenie nagród w Wojewódzkim Konkursie „Szopka Bożonarodzeniowa” –
VII edycja. Spośród ponad 240 prac nasi wychowankowie otrzymali wyróżnienie. Przygotowaniem uczniów do konkursu zajęli się pani Karolina i pan Paweł.

XV Powiatowy Przegląd Stołów Wigilijnych

Dnia 11 grudnia wzięliśmy udział w XV Powiatowym Przeglądzie Stołów Wigilijnych w Jeziorach Wielkich. Dzięki ofiarności uczestników tego wspaniałego wydarzenia zebraliśmy pieniądze na świąteczne prezenty dla naszych podopiecznych. Dziękujemy.

 

Gala z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami

W dniu 6.12.2022 nasi wychowankowie – Igor, Sylwek i Witold wzięli udział w XVI Gali z okazji Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami. Nasi chłopcy jak zwykle rozgrzali publiczność i dali świetny występ, składający się z ich własnych utworów. Przygotowanie muzyczne – pan Paweł.

 

Dyżur

4 grudnia wychowawcy pełniący dyżur urozmaicili czas wychowankom organizując konkurs z wiedzy ogólnej. Łącznie wzięło udział 15 chłopców. Laureatami konkursu zostali: -1 miejsce uzyskał Sylwester, 2 miejsce Witold, 3 miejsce Marcel. Zwycięscy zostali nagrodzeni. Organizatorami byli wychowawcy Krystian Nowak, Dariusz Muszyński oraz Andrzej Guźniczak.

Przekazanie rowerów

1 grudnia prezes Aleksander Burzyński oraz Mateusz Lisiecki Przewodniczący Rady Fundacji Powiatu Mogileńskiego przekazali naszym wychowankom 4 rowery. Jest to wspaniały prezent, który na pewno podopieczni wykorzystają w ramach zajęć przyrodniczo-ekologicznych lub jako wyjazd rekreacyjny. Dziękujemy

Zdrowie tak, papierosy nie

W dniu 30.11.2022 r. wychowankowie Sebastian, Filip i Marcel wzięli udział w organizowanym przez Zespół Placówek Specjalnych w Szerzawach konkursie profilaktycznym pt. „Zdrowie tak, papierosy nie”. Podopieczni wykonali plakaty promujące hasło konkursu, a także rozwiązali test wiedzy z zakresu profilaktyki uzależnień. Zwyciężył Marcel, czwarte miejsce zajął Filip, a Sebastian otrzymał wyróżnienie.

 

Sprzątanie terenu

26 listopada strażacy z Młodzieżowej Drużyny Pożarowej MOW Bielice wraz z p. Piotrem uczestniczyli w porządkowaniu słowiańskiego grodziska w Mietlicy przy jeziorze Gopło. Razem z pracownikami Nadleśnictwa Miradz, Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia i strażakami OSP oczyszczaliśmy teren pod przyszłe badania archeologiczne.

 

Sztuka Wyboru

29.11  nasi wychowankowie uczestniczyli w gali finałowej podczas której rozdano nagrody za udział w konkursie IX edycji programu profilaktyczno – alternatywnego ,, Sztuka Wyboru „. Chłopcy oprócz upominków brali udział w warsztatach plastycznych przygotowanych przez dr hab Maję Wolną. Spotkanie miało miejsce w siedzibie Fundacji Tumult w Toruniu pod patronatem honorowym Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Opiekunem tego konkursu w naszej szkole była pani Roma.

 

Dzień Edukacji Narodowej w MOW Bielice.

Dzień Edukacji Narodowej w MOW Bielice.

 

« Older posts

© 2023 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑