MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

VIII Jesienny Halowy Turniej Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych

W dniu 23.11.19 w Mogilnie odbył się VIII Jesienny Halowy Turniej Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych. Organizatorami turnieju byli Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielicach oraz Mogilno Sport. W turnieju udział wzięło 10 zespołów z terenu całej Polski: Włocławek, Debrzno, Antoniewo, Koźmin Wlkp. , Strzelno, Babimost, Łobżenica, Gołotczyzna, Renice oraz gospodarz MOW Bielice. Organizatorami z ramienia MOW Bielice byli psycholog Pan Tomek oraz wychowawcy pan Andrzej, pan Krzysztof i pan Marek. Turniej zakończył się po rzutach karnych zwycięstwem drużyny z Włocławka. Drugie miejsce przypadło ekipie z Debrzna , a na najniższym stopniu podium stanęła drużyna z Antoniewa.

Piszą o nas

Cmg24:       https://www.cmg24.pl/info.php?wiadomosc=8088&nr=1

Pałuki:

 

Nasza sala rekreacyjna

Lekcja historii

Lekcja historii z okazji rocznicy odzyskania niepodległości. Więcej na:

http://www.powiat.mogilno.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=1&menu=1&dzialy=1&akcja=artykul&artykul=3264

Mow Squad w Radiu Pik.

Wygrana zespołu Mow Squad na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym odbiła się dużym echem. W dniu 7.11.19 do naszego ośrodka przyjechał dziennikarz Radia Pik i przeprowadził wywiad z wychowankami. Można go usłyszeć pod poniższym linkiem:

http://www.radiopik.pl/6,82095,nie-idzcie-ta-droga-posluchajcie-naszych-bitow-i

Sprzątanie Bielic

06.11.2019 r w ramach zajęć ratowniczo- pożarniczych odbyło się sprzątanie Bielic. Mimo regularnej akcji naszej drużyny ponownie zebraliśmy kilka worków odpadów z materiałami sztucznymi.

Sprzątanie cmentarza

Sprzątanie cmentarza w Gębicach w ramach zajęć strażackich.

MIĘDZYNARODOWY SUKCES MOW BIELICE.

Wychowankowie Mow Bielice wraz z opiekunem Pawłem Skowrońskim zgłosili kilka swoich klipów MOW SQUAD na Międzynarodowy Festiwal Filmowy o nazwie International Film Festival in Olsztyn „Prison Movie”w Olsztynie. Od lat konkurują tam filmy z całego świata (m.in. z USA, Izraela, Litwy, Łotwy, Słowacji, Kolumbii, Wielkiej Brytanii, Węgier, Finlandii, Serbii, Czech). Są to produkcje zarówno amatorskie jaki profesjonalne. W kategorii „teledyski”, nasi chłopacy z Mow Bielice zdobyli najwyższą nagrodę Grand Prix, za clip „Życia Zakręty”. Ponadto został nagrodzony nauczyciel muzyki i wychowawca – Paweł Skowroński, za całą twórczość i działalność muzyczną otrzymując statuetkę „Dobrego Łotra”, przyznawaną dla osób wyróżniających się działaniami resocjalizacyjno – twórczymi. Rozdanie nagród miało miejsce 24 października w Filharmonii Warmińsko Mazurskiej w Olsztynie. Na zakończenie gali zespół Mow Squad dał krótki występ oraz udzielił wywiadu telewizji TVP3 Olsztyn.

Dzień Dyni

W naszym ośrodku odbył się konkurs na najpiękniejszą dynię.  Wychowankowie zajęli następujące miejsca:
1. Mateusz W., 2. Piotr S., 3. Marcin Z. i Damian W., 4. Robert R., 5. Kacper T.
Opiekunem tego dnia byli p. Dorota, p. Maciej i p. Darek

 

Osiemnastka Szymona i Marcina

Turniej we Włocławku

W dniu 3.10.2019 we Włocławku odbył się  już IX Memoriał im. Kazimierza Bitkowskiego. W turnieju udział wzięły reprezentacje MOW z Lidzbarka Warmińskiego, Strzelna, Mrowin, Debrzna, Kielc, Bielic oraz gospodarz – MOW Włocławek. Opiekunem wyjazdu był pan Marek

Dzień Chłopca

W dniu 1 pażdziernika przypada Dzień Chłopca. Za racji tego, że u nas w MOWie chłopców jest nie mało, to również i tu odbyły się obchody tego święta. Osobami odpowiedzialnymi byli za zorganizowanie uroczystości byli Pani Magda i Pan Paweł.

Wybór przewodniczącego wychowanków

27 września dokonano wyboru przewodniczącego wychowanków. Uczniowie w tajnym głosowaniu typowali spośród 5 wychowanków. Największą ilość głosów otrzymał Michał B. Wybory prowadziła Pani Magda i Pan Paweł.

Występ w Domu Dziecka w Gębicach

W dniu 26.09.2019 nasi wychowankowie odpowiedzieli na zaproszenie zaprzyjaźnionego Domu Dziecka w Gębicach i dali mały koncert dla przebywających tam dzieciaków. Występ miał nie tylko charakter muzyczny ale także resocjalizacyjny, bowiem nasi chłopacy przeprowadzili pogadankę z dziećmi na temat zachowania i jego poprawy gdy będą starsi.  Jak zwykle niezawodny Kacper T. napisał na tą okazję wiersz. Po  recitalu wychowankowie MOW zostali poczęstowani domową pizzą oraz własnoręcznie pieczonym ciastem a także rozdali pamiątkowe autografy 🙂
Koordynatorem wyjazdy był nauczyciel muzyki – pan Paweł.

Występ w ZS Bielice

26.09.2019 wychowankowie naszego MOW zostali zaproszeni do sąsiedniej szkoły na Dożynki Zespołu Szkół w Bielicach. Dali tam świetny koncert składający się z piosenek kilku gatunków – disco polo, hip-hop, rock. Śpiewali: Robert, Kamil, Marcin, Michał, Olek, Piotrek i Paweł. Ponadto swój wiersz, ułożony specjalnie na tę okazję, wyrecytował Kacper. Przygotowaniem uczniów zajęli się Pani Dorota i Pan Paweł.

« Older posts

© 2019 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑