MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Porządkowanie terenów zieleni w Bielicach

Remont w naszej placówce

W naszym mowie trwa remont łazienki w ramach projektu unijnego „Wykluczenie nie ma Mow-y”. Uczniowie objęci projektem sami dokonują napraw oraz prac remontowych pod okiem wykwalifikowanego pracownika.

Turniej w Żninie

Wychowankowie MOW Bielice w dniu 12.03.19 w składzie Damian W, Marcin Ch, Mateusz L, Dawid W, Michał B, Aleksander B, Damian A udali się do  Żnina, aby wziąć udział w Mistrzostwach województwa kujawsko- pomorskiego w halowej piłce nożnej chłopców do lat 21. Nasi reprezentanci spisali się bardzo dobrze zajmując ostatecznie III miejsce nie przegrywając żadnego ze swoich spotkań. Nagrodę indywidualną dla najlepszego bramkarza otrzymał Damian Wołowski. Opiekę wychowawczą sprawowali  pan Marek oraz pan Tomasz.

Sprzątanie Bielic

16.03.2019 Szkolna Sekcja OSP przeprowadziła sprzątanie Bielic. Akcja objęła teren całych Bielic – nie tylko obszar przynależny do MOW ale też Zespołu Szkół a w szczególności rejon pałacu. „Ilość zebranych śmieci przeszła nasze oczekiwania dlatego będziemy robili kolejne akcje sprzątające” – mówi koordynator działań Pan Andrzej Guźniczak.

Konkurs „Skąd nasz ród?”

W nawiązaniu do obchodzonej niedawno setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach uczestniczyli  w projekcie czytelniczym pt. „Skąd nasz ród? Poznajemy polskie legendy ”. Głównym celem projektu było zainteresowanie uczniów  dziejami i historią państwa polskiego, jego kulturą oraz literaturą. Spośród ogromnego bogactwa polskich legend, do projektu wybrano kilka tytułów, z którymi wychowankowie zapoznali się podczas wspólnego, bądź indywidualnego czytania. Chętni mogli uczestniczyć w konkursie plastycznym na ilustrację wybranej scenki lub postaci. Na  zakończenie uczestnicy projektu przystąpili do rozwiązania testu sprawdzającego zdobyte wiadomości. W konkursie plastycznym zwyciężył Kacper Z., który wykonał piękny rysunek warszawskiej Syrenki. Drugie miejsce zajął Kacper T. i  jego praca przedstawiająca Mysią Wieżę. Trzecie miejsce Piotr. Wyróżnienie zdobył Mateusz.  W teście wiedzowym najlepszy wynik uzyskali: Kacper T, Damian W, Kamil i Damian W. Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali upominki i  nagrody. Główną nagrodą dla zwycięzców w konkursach będzie wycieczka do Kruszwicy, gdzie chłopcy zobaczą i poznają  miejsca opisywane w legendzie o Popielu. Projekt przygotowała p. Anna Stachowiak  oraz p. Karolina Andrzejewska. W jego realizacji uczestniczyli także  nauczyciele języka polskiego, p. Dorota Andrzejkiewicz i p. Katarzyna Barczak.

„Różal” gościem w MOW Bielice

W dniu 18.03.2019r Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Bielcach odwiedził Marcin Różalski – polski zawodowy kick-boxer, zawodnik muay thai i mieszanych sztuk walki (MMA) wagi ciężkiej, mistrz świata organizacji ISKA z 2007 i WKA z 2008 w formule K-1, były międzynarodowy mistrz KSW wagi ciężkiej z 2017 roku,  zawodnik organizacji DSF Kickboxing Challenge oraz federacji Babilon MMA. „Różal” bezinteresownie odpowiedział na zaproszenie psychologa Tomasza Króla i zjawił się na spotkaniu z wychowankami MOW. W czasie rozmowy, chłopcy dowiedzieli się dużo o sporcie jaki trenuje Marcin Różalski , usłyszeli o fundacji pomagającej zwierzętom, jaką prowadzi, a także o tatuażach jakie zdobią ciało naszego gościa. Pan Marcin opowiadał również o swoim dzieciństwie i o wieku dorastania, próbując uzmysłowić wychowankom w jaki sposób mogą poprawić swoje zachowanie i że też mogą osiągać ogromne sukcesy w swoim życiu. Na koniec spotkania „Różal” rozdał autografy i pozwolił zrobić sobie zdjęcia z chłopakami. Ci natomiast, w podziękowaniu za wizytę, ofiarowali  dużą ilość karmy dla zwierząt przebywających w fundacji Pana Marcina.

Odkrycie poetyckie w projekcie pn. „Wykluczenie – nie ma MOWy!”

Wiersze naszego wychowanka Kacpra prezentowane są na stronie ROPS Toruń jako odkrycie pasji i talentu w ramach projektu ,,Wykluczenie nie ma MOWy”. Zapraszamy do zapoznania się z jego poezją!

https://www.rops.torun.pl/836-odkrycie-poetyckie-w-projekcie-pn-wykluczenie-nie-ma-mowy

Dzień Kobiet 2019

W dniu 8 marca odbył się w naszym ośrodku Dzień Kobiet. Chłopcy przygotowali z tej okazji program artystyczny a także poczęstunek dla naszych Pań. Nie zabrakło też wspólnych śpiewów oraz poezji. Przygotowaniem zajął się Pan Dariusz Dziura oraz Pan Paweł Skowroński.

Przegląd Obrzędów Zapustnych

2 marca w Muzeum Ziemi Mogileńskiej z siedzibą w Chabsku odbył się Przegląd Obrzędów Zapustnych. Wśród uczestników tegorocznej imprezy nie zabrakło  także naszych wychowanków.

Kiermasz wyrobów rękodzielniczych

22 grudnia nasi wychowawcy – Pan Darek, Pani Magda i Pani Dorota sprzedawali wyroby rękodzielnicze związane ze świętami oraz pierniki i piernikowe choinki.

Konkurs o Nadgoplańskim Parku 1000lecia

Konkurs wiedzowy (test 20 pytań) na temat zasobów przyrodniczych i historii Kruszwicy oraz Nadgoplańskiego Parku Tysiąclecia. I miejsce Kacper Taczkowski, II – Eryk Podolak, III – Dawid Wiśniewski.

Dekoracje świąteczne

Dzień życzliwości

Zajęcia kulinarne

Najpiękniejszy pokój świąteczny

13 grudnia rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszy pokój świąteczny. Wszyscy uczestnicy którzy przystroili własny pokój otrzymali nagrody. Pierwsze miejsce w konkursie zdobyły ex aequo pokoje Kacpra Taczkowskiego oraz Pawła Kajetańczyka i Szymona Kozieł. Organizatorami konkursu byli Pani Magda Podbielska i Pan Andrzej Guźniczak.

« Older posts

© 2019 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑