MOW Bielice

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy

Dekoracje świąteczne

Dzień życzliwości

Zajęcia kulinarne

Przegląd Stołów Wigilijnych

Andrzejki 2018

Andrzejki 2018 zorganizowali opiekunowie samorządu wychowanków p. Magda p. Karolina p. Andrzej G. Wychowankowie mieli okazję posłuchać historii i opowieści na temat Andrzejek, powróżyć sobie a na koniec pobawić się na zabawie tanecznej.

Świąteczne wypieki

 Świąteczne tradycje kulinarne podczas unijnych zajęć  z opiekunem projektu „Wykluczenie nie ma MOWy”

„Skazany na wolność”

W środę 05.12.2018r. w naszej placówce odbyło się spotkanie z niezwykłymi gośćmi. Odwiedziło nas czworo ludzi „po przejściach”, którzy realizują projekt „Skazany na wolność”. W ramach tego projektu jeżdżą po całym kraju i odwiedzają różnego rodzaju placówki resocjalizacyjne, od młodzieżowych ośrodków wychowawczych poczynając, na zakładach karnych kończąc. Podczas takich spotkań opowiadają swoje pokręcone koleje życia, wśród których był 12 – letni pobyt w więzieniu, wieloletni alkoholizm, narkomania. W międzyczasie odbył się mały koncert hip – hopowy, podczas którego mogliśmy posłuchać tekstów napisanych przez naszych gości. Wszystko odbywało się w niesamowitej atmosferze, a historie ich „wyjścia na prostą” na długo zostaną w naszej pamięci i na pewno dały nam wielkiego pozytywnego „kopa”, by nie zmarnować swej przyszłości.

Zbiórka wolontariatu

W dniach 30.11.2018 – 02.12.2018 r, odbyła się ogólnopolska świąteczna zbiórka żywności organizowana przez Bank Żywności. Wolontariusze Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach wraz z opiekunami – Mariuszem Nowackim, Andrzejem Guźniczakiem i Michałem Białkowskim kontynuując kilkuletnią współpracę z Bankiem również wzięli udział w corocznej akcji i zorganizowali zbiórkę żywności na terenie mogileńskiego Inter – Marche.  Wynikiem przeprowadzonej akcji było zebranie ponad 200 kilogramów darów żywnościowych, zostały przekazane Miejsko – Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej w Mogilnie. Zbiórka darów została zorganizowana z przeznaczeniem na paczki świąteczne dla osób starszych samotnych, będących w trudnej sytuacji życiowej i żyjących w ubóstwie.

Turnieje piłkarskie

Halowy turniej piłki nożnej o puchar starosty człuchowskiego 17.11.18 Debrzno (6 miejsce)

Mistrzostwa województwa kujawsko-pomorskiego szkół specjalnych w halowej piłce nożnej Żnin 20.11.18  (5miejsce)

Halowy turniej piłki nożnej 24.11.18 Strzelno  – (7 miejsce)

VII Jesienny Halowy Turniej Ośrodków Wychowawczych Mogilno 1.12.18 (8 miejsce)

Warsztaty z asertywności

Gęsina nie tylko na św. Marcina

We wtorek, 20 listopada w Gębicach odbyła się VI edycja projektu pn. „Gęsina nie tylko na św. Marcina”. Spotkaniu towarzyszyły również niepodległościowe akcenty i degustacja rogali oraz potraw przyrządzonych z gęsi.

W ramach dzisiejszego spotkania przybyli otrzymali niepodległościowe kotyliony. Mogli również wysłuchać krótkiej opowieści o wypieku rogali marcińskich. Oprócz tego trzy osoby, które w wyjątkowy sposób opisały za co kochają Polskę zostały nagrodzone. Tego dnia wystąpiły także dzieci z Przedszkola „Bajka” w Gębicach, uczniowie Szkoły Podstawowej w Gębicach i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach.

Fot. CMG24

Sukces Przemka Lisa

Nasz były wychowanek Przemysław Lis otrzymał wyjątkowe wyróżnienie – został laureatem nagrody głównej w konkursie literackim ,,Napisz do nas” w ramach ogólnopolskiej kampanii ,,Zachowaj rzeźwy umysł 2018″. Otrzymał dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Koordynatorką tegoż konkursu w naszym Mow była Pani Dorota Andrzejkiewicz.

Mow Squad w Grudziądzu

13.11.2018 na auli Zespołu Szkół Technicznych w Grudziądzu odbyło się XI GRUDZIĄDZKIE FORUM POROZUMIENIA W SZKOLE, którego tematem przewodnim była rodzina i jej współczesne problemy. Konferencję zorganizował Ośrodek Doskonalenia i Doradztwa Zawodowego Nauczycieli w Grudziądzu we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miejskiego i Wydziałem Spraw Społecznych – Miejską Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy szkół i placówek, pedagodzy, liderzy WDN, przedstawiciele Rad Rodziców, Policji i Straży Miejskiej. Gościem specjalnym był Szymon Hołownia. Zaproszenie  dostał również zespół hip -hopowy MOW SQUAD, z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Bielicach, który poproszony był o krótki występ muzyczny rozpoczynający forum. Ze względu na głębokie teksty piosenek idealnie wpasował się w temat konferencji. Wiktor Biliński i Mateusz Wołowski wraz z towarzyszącym im panem Pawłem Skowrońskim otrzymali gromkie brawa za występ oraz liczne, pozytywne komentarze dotyczące ich działalności muzycznej i twórczej resocjalizacji. Chłopcy udzielili wywiadu i wpisali się do pamiątkowej księgi gości.

Świętujemy Niepodległą

9 listopada uczniowie wraz z wszystkimi pracownikami zebrali się dokładnie o 11.11, by uroczyście zaśpiewać nasz hymn narodowy. Jest to ogólnopolska akcja, mająca na celu uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości.  Do udziału w tym wydarzeniu zaproszeni zostali uczestnicy i pracownicy Warsztatów Terapii Zajęciowej „Radosne Serca” w Bielicach. Uroczystość rozpoczęła p. dyrektor Dorota Andrzejkiewicz. Po zaśpiewaniu hymnu, wychowankowie zaprezentowali spektakl, w którym odnieśli się do najważniejszych dla Polaków wartości i uczcili pamięć poległych za niepodległość.  Na wszystkich wychowanków i gości czekała słodka niespodzianka.

Warto zaznaczyć, że obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości będą trwać w MOW-ie cały rok, zaplanowanych jest wiele konkursów i wydarzeń związanych z tą ważną rocznicą. Opiekę nad dzisiejszym świętem sprawowali p. Dorota Andrzejkiewicz, p. Monika Wąśniewska, p. Katarzyna Barczak, p. Konrad Szydzik i p. Paweł Skowroński, p. Tomasz Król i p .Dariusz Dziura.

Dzień Wszystkich Świętych

Jak co roku przed Dniem Wszystkich Świętych chłopcy z sekcji wolontariatu MOW, dokonywali prac porządkowo – naprawczych na mogileńskim cmentarzu.

« Older posts

© 2018 MOW Bielice

Theme by Anders NorenUp ↑